Postavíme republiku na blockchainu!

 

Nesmíme se bát odvážných věcí. Technologie blockchain dnes zažívá bouřlivý rozvoj i mimo oblast kryptoměn a je tak obrovskou příležitostí pro české firmy, ale i pro stát a pro nás všechny. Přináší lepší, efektivnější a levnější služby, nové podnikatelské příležitosti a dobře placená pracovní místa. Česko má všechny předpoklady stát se přímo jedním ze světových center decentralizovaných technologií. Musíme pro to ale vytvořit podmínky, především přijmout vstřícnou a moderní právní úpravu a přesvědčit tak investory, podnikatele a hlavně talenty z celého světa, že u nás je to právé místo. Vítejte v České blockchainové republice!

 
BCR BG DARK BLUE2.png

Naše cíle

Chceme vytvořit vstřícné podnikatelské prostředí a ekosystém pro rozvoj blockchainu a decentralizovaných technologií, a to v jiných oblastech, než jsou kryptoměny. Nestavíme přitom vzdušné zámky, jdeme cestou praktických kroků:

Pomáháme průlomovým

projektům

které ukáží, že je blockchain funkční a užitečná technologie, která šetří náklady a elegantně řeší obtížné problémy. Především může pomoci modernizovat státní správu, ale i celou ekonomiku. Proto hledáme a pomáháme vytvářet smysluplné a originální projekty založené na blockchainu především ve veřejné a neziskové sféře. A to zejména s evropským přesahem, abychom ukázali, že Češi mohou být nejlepší!

Prosazujeme vstřícnou

regulaci

aby u nás blockchainové projekty nenarážely na překážky v podobě zastaralých zákonů. Především chceme, aby Česko jako jedno z prvních přijalo rodící se mezinárodní standardy, hlavně pro oblast mezinárodního obchodu a služeb (např. modelový zákon MLETR), pro naši otevřenou a exportně orientovanou ekonomiku je to nezbytné. Je ale potřeba upravit i soukromé a veřejné právo, aby mohl blockchain využít stát i firmy a v neposlední řadě neziskový sektor.

Přesvědčujeme

a vysvětlujeme

výhody i úskalí blockchainu veřejnosti, podnikatelům, investorům, úředníkům i politikům. Decentralizované technologie nejsou jen o kódování, pro opravdu správné využití vyžadují podrobně pochopit jejich fungování, řízení a nasazení, ale i regulačních aspektů. Především palm je potřeba zvolit vhodný use case pro jejich nasazení. V oblastech jako jsou finanční služby, ověřování totožnosti nebo veřejné rejstříky a mnoha dalších mohou doslova změnit svět!

Události

Nadcházející

Cashless Future

31.10.2018

Cyberspace

30.11.2018

Kdo jsme?

Jsme nezávislá, neformální a nezisková iniciativa otevřená všem, kdo vymýšlejí, vyvíjejí, či nabízejí technologická řešení, nebo mají jinou expertízu v oblasti blockchainu a chtějí přispět k naplňování našich cílů. Zapojujeme se do veřejné i expertní debaty, a to se soukromým i veřejným sektorem. Snažíme se pozitivně ovlivnit veřejné mínění, státní správu i legislativní proces, neprosazujeme přitom ale ničí byznysové, nebo jiné zájmy. Nabízíme nestrannou platformu vedenou Českou fintech asociací, kterou reprezentují naši garanti, členové a partneři:

 

Milena Jabůrková

garAntka

Od roku 2017 působí jako viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde má na starosti oblast digitální ekonomiky a vzdělávání. Věnuje se zde zejména jednotnému digitálnímu trhu, e-governmentu, kybernetické bezpečnosti, volnému toku dat a jejich ochraně.

 

PETR OČKO

GARANT

Působí na Ministerstvu průmyslu a obchodu na pozici náměstka pro řízení sekce technologií 4.0. Do jeho agendy patří oblasti výzkumu a vývoje, inovační strategie či digitalizace. V letech 2016 - 2018 stál v čele státní Technologické agentury. Dlouhodobě se věnuje tématům digitální ekonomiky, profesně i akademicky.

 
 

PAVEL KYSILKA

GARANT

V letech 2011 až 2015 byl generálním ředitelem České spořitelny. V  letech 1992 až 1999 působil jako člen bankovní rady, viceguvernér a guvernér Státní banky československé a později České národní banky. Je spoluzakladatelem 6D Academy.

 

Maria Staszkiewicz

vedoucí projektu

V současné době působí jako ředitelka České fintech asociace. Předtím pracovala pro Aspen Institute Central Europe nebo generální sekretariát Rady EU v Bruselu. Zajímá se o dopad moderních technologií na společnost a politiku.

 

Experti

 

ALEX IVANČO

PRÁVNÍ REGULACE

Vedoucí oddělení mezinárodního práva na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a člen Sekretariátu Národního kontaktního místa pro Směrnici OECD pro nadnárodní podniky. Disertační práci obhájil na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Zaměřuje na systémy řešení sporů včetně jejich navrhování a využití moderních technologií v právu.

 

PETR ČERMÁK

TECHNOLOGIE

Senior business konzultant, enterprise architekt a technologický stratég, který v různých rolích již více  jak 20  let pomáhá svým klientů najít reálnou přidanou hodnotu v přicházejících technologiích a efektivně je  integrovat do jejich obchodních modelů a procesů.

 
 

JAN KLESLA

EKONOMIKA A BYZNYS

Ekonomický komentátor Lidových novin. Před vstupem do médií sbíral zkušenosti v oblastech práva, financí a informačních technologií. Dlouhodobě se věnuje digitální ekonomice, umělé inteligenci, investicím a regulaci, zejména v oblasti technologické disrupce tradičních odvětví.

 

ANGELIKA DUDOVÁ

STARTUPY A PODPORA FIREM

Po dobu 12 let se pohybovala v oblasti marketingu a působila v několika významných reklamních agenturách. Nyní se zaměřuje především na podporu developerů a startupů v oblastech jako AI či blockchain. Jejím cílem je vybudovat fungující inovační ekosystém, který vytvoří produkty přínosné pro celou společnost.

 

Členové

BCR BG6.png

Blockchain

 

Blockchain jednoznačně identifikuje platnou podobu elektronického dokumentu, čímž zvyšuje důvěryhodnost informací v online prostředí. Umožňuje oprávněným osobám přidávat, měnit a sdílet přístup ke stejným informacím v reálném čase a to vše současně a to bez prostředníka. A šifrování, které je jeho nedílnou součástí, chrání informace před neoprávněnými změnami a garantuje bezpečnost systému.

 

Krátký přehled jeho základních vlastnosti připravila Blockchain Observatory and Forum, projekt Evropské komise.

 

Kontaktujte nás

 

Chcete se dozvědět více? Máte zajímavý projekt? Chtěli byste se zapojit?

Napište nám na e-mail: czech@blockchainrepublic.cz

 

Newsletter